Bio

A zene még gyerekkorában kezdődött, egy sok időt megélt családi zongorán. A zongora iránt megmaradt vonzalom mellett kamaszkorának zenéi a dob és ütőhangszerek iránti érdeklődést hozták. A Weather Report, Herbie Hancock, Keith Jarrett, Miles Davis zenéit kereste és hallgatta akkor a legszívesebben. 

Később, már egyetemi évei alatt a jazz mellett a népzenék iránt is megnőtt az érdeklődése. Így alakult ki az afro-orientál és latin ütőhangszerek szeretete, majd később azok integrálása a dobszettbe. Ez idő tájt lépett fel a franciaországi Dunquerque majd a cseh Karlovy Vary nemzetközi jazzfesztiválokon is, ahol a zenekarból Dés László a legjobb szólista díjat nyerte el.

A korai években kreatív alkatánál fogva szívesen csatlakozott az egyéni zenei világú Folk Iván gitáros-hegedűs egykori legendás zenekarához, amely a crossover műfaj hazai előfutára volt az akkori egyetemi klubok rendszeres előadójaként. A későbbiek során más produkciókba is meghívást kapott, amelyek kapcsán számos kiváló zenésszel lépett pódiumra: Horváth Kornél, Gőz László, Dés László, Csepregi Gyula, Borlai Gergő, Lantos Zoltán és még sokan, mindez a legkisebb kluboktól a Budapest Kongresszusi Központig. 

Első saját zenekarának ötlete Los Angeles-i kintlétén jött, de előtte már szerepelt a Makám együttes ausztriai koncertjein, és Grencsó István Zumzoo lemezfelvételén is. A saját alapítású zenekar, a Kalengo Ethnic Groove rövid idő alatt sok rangos fesztiválmeghívást, rádiószereplést és NKA lemez támogatást is kapott. 

Több zenei projektben is részt vesz hangszeresként, hangszerelőként. Szívesen dolgozik új értékek létrehozásán, a kezdeti zenei ötletektől a teljes megvalósításig, sokszor beleértve a felvétel hangmérnöki munkáját is.

A koncertek és felvételek hangszer összeállítása mindig tükrözi egyéni zenei nézőpontját. Szerepel benne a dobszettből és kézi ütőhangszerekből összeállított speciális felszerelés, sokféle zenei ízzel, hangszerrel, mint az udu, hang-drum, darabuka és orientális ütőhangszerek, afro-latin hangszerek, gato drum, anklung, caxixi és egyebek mellett gyakran a billentyűs hangszerek is. 

A különleges zenei megközelítés számos lemezfelvételt, koncertet, dob- és ütősfesztivál meghívást vonzott be.